12 lat temu uwielbiali go wszyscy Polacy. Steffen Möller żyje teraz zupełnie inaczej.

Steffen Möller w Polsce stał się popularny dzięki programowi rozrywkowemu "Europa da się lubić". Później grał w serialu "M jak Miłość". Od długiego czasu nic o nim nie słychać w polskiej telewizji. Czy zastanawialiście się co u niego?

Steffen Möller w Polsce stał się popularny dzięki programowi rozrywkowemu „Europa da się lubić”. Później grał w serialu „M jak Miłość”. Od długiego czasu nic o nim nie słychać w polskiej telewizji. Czy zastanawialiście się co u niego?

Obecnie zajmuje się zupełnie czymś innym. Mieszka w Heidelbergu i pisze książki.

– „Tu jestem w innej szufladzie. Jestem autorem książek o dalekich krajach. W Niemczech nikt mnie nie zna, przynajmniej tak z ulicy, ale jestem zapraszany na odczyty literackie.”

Möller zwraca uwagę również na problem, który dotyczy Polaków:

– „Czuję, że na ulicach miast brakuje młodych ludzi. Moich byłych studentów, których spotykam tutaj. Przychodzą na moje występy z niemieckimi żonami, dzieci już często nie mówią nawet po polsku. Uważam, że problem emigracji jest za mało obecny w polskich mediach. Powinny być billboardy – “Nie wyjeżdżaj, bo Twój wnuk już nie będzie mówił po polsku”. Trzeba walczyć z tą emigracją.”

Ponadto podkreśla, że nadal ma ogromny sentyment do Polski. Nadal posiada mieszkanie w Warszawie i często odwiedza to miasto. Jak myślicie, wróci jeszcze do świata mediów?