Polska wejdzie do programu ruchu bezwizowego USA. Trump podpisał dokument

W rozmowie z reporterami Donald Trump ogłosił, że Polska przystąpi do procesu dołączenia do Programu Ruchu Bezwizowego. Kończy się długi proces, który jest dużą wygraną dla polskiego rządu.

Program Ruchu Bezwizowego (Visa Waiver Program) umożliwia obywatelom wybranych krajów podróżowanie do Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych i służbowych bez konieczności uzyskania wizy w przypadku pobytu trwającego do 90 dni.

Osoby podróżujące z krajów objętych tym programem ubiegają się o autoryzację za pośrednictwem Elektronicznego Systemu Autoryzacji Podróży (Electronic System for Travel Authorization (ESTA).

Do programu bezwizowego USA należy obecnie 38 państw, w tym znaczna większość krajów Unii Europejskiej – tylko pięć państw wspólnoty, łącznie z Polską, musi wciąż ubiegać się o wizę turystyczną do USA.

„Tak jak obiecałam, ten milowy krok był moim priorytetem od samego początku”, powiedziała w komentarzu wideo ambasador USA w Polse Georgette Mosbacher. „Polska i Stany Zjednoczone są nie tylko sojusznikami, ale najbliższymi przyjaciółmi, a w tym roku wspólnie tworzyliśmy historię”, dodała.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.