Aktualności

Podręcznik do religii radzi dzieciom: Nie kupuj ulubionych słodyczy. Pieniądze daj jako ofiarę na tacę

Jeden z fragmentów podręcznika do katechezy dla uczniów szkoły podstawowej robi prawdziwą furorę w internecie. Chodzi o zalecenia, co do wydawania pieniędzy przez dzieciaki.

Z podręcznika do katechezy znamy tylko fragment z 69. strony. Znalazła się tam porada, co należy zrobić z pieniędzmi z kieszonkowego. Dzieci zazwyczaj albo te pieniądze wydają od razu, albo zbierają na jakiś wymarzony cel. Autorzy podręcznika mają dla dzieciaków jeszcze jeden pomysł:

„Postaraj się zaoszczędzić pieniądze, nie kupując sobie ulubionych słodyczy. Złóż je jako ofiarę na tacę w czasie najbliższej Mszy Świętej.”

Ten fragment podręcznika oburzył internautów i wzbudził zażartą dyskusję. Nie nam oceniać, na co dzieci powinny wydawać swoje kieszonkowe. Jeśli mają takie życzenie, niech rzeczywiście oddadzą pieniądze na tacę w ofierze. Kto wie, może to nawet lepszy cel od słodyczy, z których jedyne co powstaje, to próchnica… Jednak internauci nie byli aż tak wyrozumiali dla autorów podręcznika:

„Dej na tace na chory kościuł” (pisownia oryginalna)

„Sami sobie w stopę strzelają. Przeciętny młody człowiek to przeczyta, wybuchnie śmiechem”

Reklamy

Kategorie: Aktualności

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.