Aktualności

Włożyła zapałki do doniczki. Zobacz dlaczego, a też zaczniesz stosować ten trik

Zieleń w naszym domu nie tylko poprawia jakość powietrza, ale również nasze samopoczucie. Każdy chciałby mieć piękne i zdrowe rośliny, nie wszyscy jednak pamiętamy o tym, aby regularnie o nie dbać.

Zieleń pokojowa pada czasem ofiarą różnych pasożytów, które mogą być niezauważalne. Wtedy nasze kwiaty zaczną więdnąć, a my nawet nie wiemy dlaczego. Najlepszym sposobem, by uchronić je przed groźnymi grzybami, jest zapewnienie optymalnych warunków do wzrostu i rozwoju.

Silne, zdrowe rośliny będą mniej podatne nie tylko na ataki robaków, ale też choroby grzybicze. Sposobem by temu zaradzić są… zapałki.

Jeśli widzisz, że twoje okazy zmarniały, weź pudełko zapałek i wetknij kilka z nich główką w dół do doniczki z kwiatem. Pomiędzy zapałkami pozostaw odstępy około 5 cm. Następnie podlewaj roślinę tak jak zwykle to robisz. W ten sposób wzmocnisz odporność swoich roślin. Siarka, która występuje w zapałkach jest grzybobójcza.

Po upływie 48 godzin wyjmij zapałki i sprawdź, czy siarka, która była na ich główkach rozpuściła się w ziemi.

Tę sztuczkę stosuje wielu amatorów ogrodnictwa na całym świecie. Dzięki temu roślina rośnie ładnie i jest wolna od szkodników, które mogłyby doprowadzić do jej więdnięcia.

Reklamy

Kategorie: Aktualności

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.