40-latek z Kłobucka rzucił cegłą w radiowóz

40-latek z Kłobucka rzucił cegłą w radiowóz

W środę wieczorem dzielnicowi z Kłobucka mieli spotkanie z mieszkańcami jednej z kamienic przy ul. Staszica. Po spotkaniu znaleźli w radiowozie uszkodzoną przednią szybę i porysowaną maskę, a w pobliżu cegłę. Jak szybko ustalili, świadkowie widzieli w kręcącego się w tym miejscu 40-latka, z którym już nie raz mieli do czynienia. Odnalezienie mężczyzny zajęło ledwie kilka minut. Zresztą nie oddalił się jeszcze zbytnio z miejsca zdarzenia. Może dlatego, że – jak to wkrótce stwierdzono – miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

– Nie chciał powiedzieć, dlaczego rzucił cegłą w radiowóz. Natomiast kryminalni ustalili, że wcześniej chwalił się znajomym, że „odpłaci się” stróżom prawa, którzy interweniowali wobec niego w tym samym miejscu dzień wcześniej – dodaje oficer prasowy kłobuckiej policji, sierż. szt. Kamil Raczyński.

Gdy zatrzymany 40-latek wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty zniszczenia mienia. Przyznał się i złożył wyjaśnienia. Żal z powodu tego, co zrobił, jednak nie wystarczy. Mężczyzną zajmie się prokurator i sąd. Grozi mu nawet 5 lat odsiadki.

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: