Bawaria (Niemcy)

ad6774fe87f14cada837b3bb9a6647c7images1

Piękne pałace i zamki, muzea oraz galerie sztuki, Alpy na wyciągnięcie ręki. Do tego klimatyczne ogrody i hale piwne, smaczne (chociaż tłuste!) jedzenie oraz uśmiechnięci i wyluzowani mieszkańcy – tak w skrócie można opisać niemiecką Bawarię.

Bawaria wydaje się być najprzyjemniejszym niemieckim krajem związkowym. Mieszkańcy zdają się tu być również bardziej otwarci niż w pozostałych regionach naszego zachodniego sąsiada. Niestety, minusem Bawarii są ceny – są zdecydowanie wyższe niż w innych częściach kraju.

alpy-bawaria-trekking-gC3B3ry-Niemcy204

Niektóre atrakcje i ciekawe miejsca w Bawarii

  • Monachium, nowoczesna metropolia z dziesiątkami ogrodów i hal piwnych, muzeami wypełnionymi dziełami sztuki oraz rezydencjami królów Bawarii. Kibice piłkarscy mogą zwiedzić stadion Allianz Arena oraz kompleks olimpijski.
  • Norymberga, miasto historycznie znajdujące się na obszarze Frankonii. Zniszczone podczas nalotów w trakcie II Wojny Światowej, jednak odbudowane i wciąż otoczone historycznymi murami. Pod ulicami starego miasta ciągną się podziemne tunele, z których część została udostępniona jako atrakcje turystyczne, w tym tzw. Bunkry Sztuki w którym przetrzymywano drogocenne dzieła sztuki w trakcie wojny. Jednym z przechowywanych tu dzieł był ołtarz Wita Stwosza ukradziony z Kościoła Mariackiego w Krakowie. Przechowywano tu również niemieckie regalia władzy.
  • Małe urocze miasteczka zachowujące swój historyczny urok – m.in. Ratyzbona (wpisana na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO), Lindau (miasto na rzece z domami ozdobionymi kolorowymi fasadami) czy Würzburg.
  • Pałace i zamki, w tym słynny Zamek Neuschwanstein umiejscowiony na wzgórzu przypominający budowlę wyjętą wprost z baśni. Innymi miejscami wartymi odwiedzenia są także rezydencje w Bamberg oraz Würzburg. Więcej w osobnym artykule: Pałace i zamki Bawarii – zwiedzanie, ciekawostki i informacje praktyczne.
  • Jeziora (np. Jezioro Bodeńskie lub Jezioro Chiemsee), Alpy, lasy – każdy kto gustuje w naturze, w Bawarii odnajdzie coś dla siebie

Interesuje Cię wyjazd do Bawarii? Przeczytaj również nasz artykuł: Bawaria – zwiedzanie, komunikacja publiczna i informacje praktyczne.

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: