Ciąża człowieka powiązana ze zwierzęciem składającym jaja 300 milionów lat temu

Ciąża człowieka powiązana ze zwierzęciem składającym jaja 300 milionów lat temu

Nowe badania sugerują, że ciąża u ludzi była wynikiem zwierzęcia składającego jaja, które żyło około 300 milionów lat temu.

Ciąża ludzka została powiązana ze zwierzęciem składającym jaja, podobnym do dziobaka z kaczkami, który żył 300 milionów lat temu.

Według nowych badań przeprowadzonych przez naukowców z UCL i Yale University i opublikowanych w Biology Letters, komórki płytkowe, które zapobiegają nieustannym krwawieniom, wyewoluowały około 300 milionów lat temu u zwierząt składających jaja, torując drogę ssakom, w tym ludziom, do opracowania łożysko, które jest niezbędne w ciąży.

Naukowcy powiedzieli, że komórki płytek krwi były niezbędne do ewolucji ssaków euteryjskich, w tym ludzi, ponieważ uniemożliwiły matce krwawienie podczas porodu. Według naukowców ssak składający jaja zaczął przypadkowo tworzyć komórki płytek krwi. Zostały one następnie przekazane innym grupom zwierząt. Grupa stała się pierwszymi ssakami około 300 milionów lat temu. Dziobak z kaczkami jest potomkiem tych ssaków.

„Wykazaliśmy z przekonującymi dowodami, że płytki krwi pojawiły się 300 milionów lat temu, jeszcze przed pojawieniem się monotremii. Ta unikalna cecha pozwoliła następnie na rozwój łożyska, co doprowadziło do powstania ssaków euteryjskich, a zatem i ludzi”, powiedział profesor medycyny kardiologicznej UCL, John Martin. w raporcie. „Podczas porodu bezpieczne odłączenie łożyska od macicy ma zasadnicze znaczenie dla przetrwania matki i dziecka, więc bez płytek krwi nie przetrwałoby, a krok ewolucyjny do ssaków euteryjskich, w tym ludzi, nigdy by się nie wydarzył”.

Przychód badawczy z YAL UCL Collaborative
Badania przeprowadzono w ramach współpracy między YAL i UCL o nazwie Yale UCL Collaborative. Stworzony dziesięć lat temu, promuje wspólne badania. Martin powiedział, że dzięki współpracy mógł współpracować z profesorem ekologii i biologii ewolucyjnej Yale Günter Wagner, wiodącym ekspertem w dziedzinie biologii ewolucyjnej.

„Unikalna obecność płytek krwi u ssaków wyjaśnia, dlaczego głęboko inwazyjne łożysko ogranicza się do ssaków, mimo że żywych urodzeń można znaleźć w wielu innych liniach zwierzęcych, ale nie inwazyjnych”, powiedział Wagner w raporcie.

Naukowcy nie są jedynymi, którzy patrzą na ciążę. W lutym badanie ujawniło, że pozytywne myślenie w czasie ciąży może prowadzić do tego, że dzieci są lepsze w matematyce i nauce. Naukowcy z Uniwersytetu w Bristolu przebadali 1600 kobiet w ciąży, poczynając od lat 90., i odkryli, że kobiety, które wierzą, że mają kontrolę nad wynikami swojego życia, częściej mają dzieci, które są dobre w nauce. Matki te chętniej wspierały dzieci, gdy kontynuowały pracę naukową związaną z nauką.

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: