Remington Tan ma 20 letnie doświadczenie w pracy związanej z marketingiem i międzynarodowymi stosunkami gospodarczymi.Paszport do Wall Street przeprowadził rozmowę z Remingtonem Tan, ekspertem w dziedzinie rynku papierów wartościowych, aby dowiedzieć się, dlaczego chińskie spółki tak często decydują się na wejście na giełdę w Stanach Zjednoczonych. Zapytaliśmy również, w jaki sposób inwestorzy mogą pozyskać udziały w tych interesujących spółkach.

„Można wskazać chińskie spółki, których wartość podwaja się w ciągu miesiąca. Trudniej byłoby wskazać takie spółki amerykańskie,” Tan powiedział Paszportowi do Wall Steet. Inwestowanie w chińskie spółki dla zagranicznego inwestora może być niezwykle interesujące – ryzykowne, ale opłacalne. Zdaniem eksperta chińskie spółki wchodzą na giełdy amerykańskie, ponieważ oznacza to dla nich wyższe ceny akcji oraz mniejszą liczbę regulacji niż w kraju. Niemniej jednak, wejście na giełdę amerykańską zawsze wiąże się z koniecznością reorganizacji części spółki.

„Na rynku chińskim często dochodzi do interwencji rządu, podczas gdy rynek amerykański uznawany jest za rynek charakteryzujący się większą swobodą inwestowania, wyższą płynnością, a także lepszym zwrotem z inwestycji,” dodał Tan. „Jeśli chcesz inwestować w papiery wartościowe charakteryzujące się wysoką zmiennością i liczysz na szybki zysk, powinieneś inwestować w akcje chińskich spółek.”

Wydaje się zatem, że Alibaba (BABA  -1,16%), szybko wzrastająca spółka zajmująca się handlem elektronicznym byłaby dobrym wyborem na pierwszą inwestycję.

„Działalność prowadzona przez Alibaba, ma przed sobą przyszłość i nieograniczony potencjał wzrostu. Spółka jest już na tyle duża, że jej sprzedaż jest dwukrotnie wyższa od sprzedaży Amazon, mimo to nadal ma ogromny potencjał. W Chinach z usług Alibaby nie korzystają jeszcze ludzie starsi oraz ludzie mieszkający poza miastem. Jeśli jednak zaczną to robić, sprzedaż spółki stanie się trzykrotnie większa niż obecnie,” powiedział Tan.

Dalsza część artykułu u źródła: paszport.ws

Czytaj także