Lekarz przeprowadził aborcję niewłaściwej kobiecie

      Możliwość komentowania Lekarz przeprowadził aborcję niewłaściwej kobiecie została wyłączona

Do tragicznej pomyłki doszło w dzielnicy Gangseo w Seulu. Kobieta, u której przeprowadzono planowaną aborcję, miała przyjmować w klinice suplementację. Pielęgniarka, nie sprawdzając tożsamości ciężarnej, wstrzyknęła kobiecie znieczulenie, po czym przeprowadzono zabieg. Trwa śledztwo w sprawie zaniedbania zawodowego, jakiego mieli dopuścić się lekarz i pielęgniarka – informuje „Daily Mail”.

Okoliczności

Nie  wiadomo jaką metodą dokonano aborcji nieświadomej pacjentce, ale  podejrzewa się, że wykorzystano metodę chirurgiczną, ponieważ kobiecie  podano znieczulenie. Następnego dnia u poszkodowanej wystąpiło  krwawienie. Zaniepokojona objawami kobieta wróciła do szpitala, gdzie  dowiedziała się o utracie dziecka. 

Legalnie ?

Zgodnie z obowiązującym w Korei Południowej prawem aborcja jest  nielegalna. Trwa śledztwo wyjaśniające zdarzenie, do którego doszło w  klinice w Gangseo w Seulu. Miejscowa komenda policji potwierdziła, że  prowadzone są czynności w sprawie zaniedbania zawodowego, jakiego mieli  dopuścić się pielęgniarka i lekarz.

About Andrzej Wolnomularski

My mkniemy przez żar pustyni jak Beduini Czytam książki od tyłu, by być krok przed wszystkimi!