wMeritum

Najważniejsze wiadomości z kraju i zw świata

Mężczyźni mają się zgłaszać do urzędów gmin? Rząd ostrzega

Niemała panika i zamieszanie wybuchła w związku z powiadomieniami SMS, które otrzymały tysiące Polaków. Czy w naszym kraju rozpoczyna się pobór do wojska, mężczyźni mają się zgłaszać do urzędów gmin na wezwanie RCB (Rządowe Centrum Bezpieczeństwa)?

  • Pobór do wojska ruszy już wkrótce?
  • Polska może zaangażować się w konflikt rosyjsko-ukraiński?
  • Co to są alerty RCB

Eskalacja konfliktu na Ukrainie, podobnie jak 4 i 5 lat temu, wywołała falę paniki na zachód od terytorium naszych wschodnich sąsiadów. Przecież Morze Czarne jest znacznie bliżej Polski, niż chociażby Donieck czy inne miasta, w których toczyły się regularne bitwy.

Czy w związku z tym w naszym kraju rozpocznie się pobór do wojska? Czy mężczyźni mają się zgłaszać do urzędów gmin na wezwanie RCB (Rządowe Centrum Bezpieczeństwa)? Oficjalne stanowisko polskich władz w tej sprawie jest jasne.

Otóż okazuje się bowiem, że powiadomienia, które tysiące Polaków otrzymały w ostatnich kilkudziesięciu godzinach, były fałszywe. Co zawierały? Między innymi informacje, że mężczyźni w wieku poborowym mają zgłaszać się do najbliższych urzędów gmin.

Taki komunikat nasuwa jednoznaczne skojarzenie: rozpoczyna się pobór do wojska. Dziś do milionów polskich abonentów trafiła prawdziwa informacja od RCB (Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Co zawiera informacja, którą rozesłały władze RP?

Mobilizacja armii. Jeśli tak, to kogo dotknie pobór do wojska?

– Uwaga! Rzadowe Centrum Bezpieczenstwa nie wysylalo Alertu RCB ws. zglaszania sie mezczyzn do urzedow gmin. Sprawa falszywych SMS-ow zajmuje sie ABW i Policja – brzmi dzisiejszy alert RCB.

Gdyby jednak mobilizacja armii nastąpiła, powołanie dostaną miliony mężczyzn. Kogo powołają? Każdego w wieku od 18 do 60 lat. Kogo nie powołają? Członków władz państwa, prokuratorów, policjantów, strażaków, funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei, Straży Granicznej, Służby Więziennej.

Czytaj także: Władimir Putin grozi już oficjalnie! Po jego słowach świat zamarł.

Źródło otopress.pl

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

%d bloggers like this: