Nie jedzcie tego! Fragmenty metalu w żywności. GIS ostrzega.

      Możliwość komentowania Nie jedzcie tego! Fragmenty metalu w żywności. GIS ostrzega. została wyłączona

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował jakiś czas temu o wycofywaniu z rynku produktu pochodzącego z Chin. Powodem było znalezienie w jednej z puszek fragmentów drutu. Chodziło o ananasy marki Mount Elephant. Wcześniej informowano o wycofaniu innego produktu, w którym znaleziono fragmenty metalu. Jeśli nadal masz produkty tych serii, to postępuj zgodnie z wydanymi poleceniami. Poniżej szczegóły i zalecenia. W galerii zdjęcia produktów.

GIS poinformował jakiś czas temu o wycofaniu produktu pn. „Ananasy krojone w puszce marki Mount Elephant, 3 kg” ze względu na możliwość występowania fragmentów metalu (drutu). Jak informuje Główny Inspektorat Sanitarny, w opakowaniu znaleziono drut. Spożycie stanowi potencjalne zagrożenie dla zdrowia.

  • Produkt – Ananasy krojone w puszce marki Mount Elephant, 6 x 3,005 kg
  • Producent – COFCO no 8 Jian Guo Men Nei Da Jie 100005 Beijing, Chiny
  • Importer – Liroy BV Verbreepark 1 Benthuizen 2731 BR, Holandia
  • Data minimalnej trwałości – styczeń 2022

Informowano wówczas, że firma Liroy BV wycofuje ze sprzedaży i od konsumentów produkt określony w komunikacie. „Spożycie drutu metalowego może prowadzić do: uszkodzenia zęba, uduszenia niemowląt, perforacji jamy ustnej, przełyku i przewodu pokarmowego. Nie spożywaj produktu i odeślij go do punktu sprzedaży, zostanie on ci zwrócony” – czytamy.

Zobacz produkty 🖼 {Open in New Tab}

About Andrzej Wolnomularski

My mkniemy przez żar pustyni jak Beduini Czytam książki od tyłu, by być krok przed wszystkimi!