Nie płacisz Rydzykowi, popełniasz grzech. Dyrektor Radia Maryja przestrzega słuchaczy

Nie płacisz Rydzykowi, popełniasz grzech. Dyrektor Radia Maryja przestrzega słuchaczy

Tadeusz Rydzyk (74 l.) znów wyciąga ręce do narodu! Chodzi oczywiście o dotowanie firmowanych przez niego „dzieł bożych”. Okazja idealna – to czas rocznych zeznań podatkowych, owieczki mogą więc przekazać jeden procent podatku na fundację powiązaną z redemptorystą. A zachętę kapłan wystosował w iście swoim stylu. – Nie popełniajmy grzechu zaniedbania – upomina redemptorysta.

– Przypominamy Wam bardzo gorąco, abyście nie zmarnowali żadnej szansy dla uczynienia apostolskiego dobra kształtowania dzieci i młodzieży. To dobro zaniesiemy w wieczność. Gdy staniemy przed Panem Jezusem powiemy: „Patrz, Panie, nie mam pustych rąk. Uczyniłem tyle dobra.” Teraz jest szansa na uczynienie dobra (…) Zrób to. Nie popełniajmy grzechu zaniedbania. Należy wykorzystać każde, najmniejsze dobro i tak powstanie ogromne dobro, jeżeli będziemy działać razem

– tak o. Rydzyk namawia w specjalnej odezwie do oddania 1 proc. podatku na Fundację Nasza Przyszłość. Cele statutowe tej fundacji to m.in. działalność na rzecz rozwoju Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu; organizacja ściśle współpracuje też z Radiem Maryja.

– Jak widać ojciec dyrektor, podobnie jak prezes PiS, minął się z powołaniem. Stworzony jest do wielkich interesów i chyba sutanna mu uwiera. To nie przystoi, aby duchowny w taki sposób się zachowywał, to nie przystoi, aby dobra materialne przedkładał nad dobra duchowe. Wolałbym, aby ojciec Rydzyk zapatrzył się w ojca Franciszka, a nie tworzył własne kanony – komentuje nam z przekąsem wiceszef PO Borys Budka (41 l.).

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: