Nie żyje polski skoczek! „Stoch i Małysz załamani”

      Możliwość komentowania Nie żyje polski skoczek! „Stoch i Małysz załamani” została wyłączona

Nagła śmierć polskiego skoczka rozbiła całą polską kadrę. Jego odejście było zbyt szybkie i nagłe. Informację jeden z portali podał tuż przed zawodami Pucharu Świata.

Skoki narciarskie niewątpliwie polski sport narodowy. Kibice w całym kraju rokrocznie z ogromnym zainteresowaniem śledzą rywalizację w ramach cyklu Pucharu Świata. Co tydzień miliony widzów wspierają polskich skoczków w walce o najwyższe lokaty. Niestety dramaty nie omijają skoczków. Ta informacja rozbiła kibiców oraz kadrę.

Skoki narciarskie, to dość trudny i ryzykowny sport. Bycie skoczkiem narciarskim oznacza szereg predyspozycji oraz spełnienie restrykcyjnych warunków. Trzeba być nie tylko szczupłym, ale także szybkim i dynamicznym. Ponadto trzeba umieć podejmować decyzje w ułamku sekundy. To decyduje o tym, że niewiele osób decyduje się uprawiać ten sport. Niestety skoki bywają także bardzo okrutne i niebezpieczne. Poinformowano o śmierci polskiego skoczka. Wiadomość dzień przed zawodami podał jeden z portali. Nie żyje…

…Antoni Juroszek. Młody polski zawodnik zmarł w 2013 roku. Informację wczoraj przekazał portal Pikio.pl . To przedwczesne odejście wstrząsnęło całą kadrą oraz milionami kibiców. Koledzy z kadry, w tym Adam Małysz i Kamil Stoch zdaniem osób z ich otoczenia byli załamani. Ta śmierć to ogromna strata dla Polskiego Związku Narciarskiego.

Antoni Jutoszek trenował w klubie KS Wisła Ustronianka. W młodym zawodniku pokładano wielkie nadzieje. Jeszcze tuż przed śmiercią zdobył srebrny medal na Ogólnopolskich Spotkaniach UKS-ów. To nieoficjalne mistrzostwa polski dzieci. Przedwczesna śmierć nastolatka była prawdziwym ciosem.

fot. Pixabay

About Andrzej Wolnomularski

My mkniemy przez żar pustyni jak Beduini Czytam książki od tyłu, by być krok przed wszystkimi!