Obcokrajowcy naśmiewają się ze stylu Polek. Wymienili ciuchy, po których zawsze nas rozpoznają

Pochodzą z Wielkiej Brytanii, Francji, Stanów Zjednoczonych czy Niemiec. Wszyscy postanowili opisać swoje wizualne wrażenia na łamach serwisu Reddit.

1. Depresyjna kolorystyka

„Niektórzy nazwą to umiarem i klasą, ale moim zdaniem ubieranie się tylko na czarno, szaro czy granatowo nigdy nie wygląda zbyt dobrze. Warto od czasu do czasu coś przełamać, tak jak robią to moje rodaczki. Przydałoby się więcej bieli, kolorowych wzorów i błysku. Zamiast tego Polki przypominają najczęściej zdesperowane urzędniczki. Nie wiem, czego się tak boją, ale szaro-bure ciuchy muszę uznać za ich wizytówkę. Żadna inna nacja nie nosi się tak smutno.”

2. Nuda

„Mam wrażenie, że Polki boją się eksperymentować. Nie mówię, że lubię laski ubrane jak klauny, ale miałem kiedyś dziewczynę z Polski i jak tylko robiło się zimno, ona codziennie nosiła golf. Wszystkie ubrania miała w różnych odcieniach zieleni, nigdy też nie ubierała spódnic czy sukienek.”

3. Te same buty

„Nie mam pojęcia, czy w ich kraju też tak to wygląda, ale rozglądając się wokół siebie zauważyłem, że rzadko zmieniają buty. Te są oczywiście czyste i nie o higienę mi chodzi. Bardziej o to, że jak Polka ma już ulubiony model, to jest mu wierna bez względu na całą resztę. Np. upatrzy sobie trampki albo trapery, wtedy zakłada je do dresów, sukienki, jeansów, marynarki. Jak gdyby nie interesowało ją, czy jedno pasuje do drugiego.”

4. Mało dodatków

„Myślę, że Polki rzadko szaleją z biżuterią. Zwykle pozwalają sobie na mały łańcuszek czy kolczyki te same od lat”

5. Bluzy z kapturem do tego z nadrukami

„Taki sportowy styl jest spoko, ale nie gdy dominuje w garderobie. mam znajomą z Polski i ona codziennie nosi bluzy z kapturem, nie ważne czy do pracy czy na wyjście na piwo. Zawsze!”

6. Widoczne ramiączka od stanika

„Zdarza się wszystkim, ale np. Niemki zwracają uwagę, by nie było to widoczne. Kiedy ramiączko wyjdzie gdzieś na wierzch, to wręcz się czerwienią i przepraszają. Polki nie mają z tym żadnego problemu. Paski od biustonosza wystają spod bluzek i sukienek. Najczęściej w zupełnie innym kolorze, więc do niczego nie pasują. Drobny szczegół, ale moim zdaniem sporo zmienia.”

7. Nic nie pasuje

„Na pewno większość Polek to kobiety stylowe, które zwracają uwagę na to, co noszą. Widocznie miałem pecha i poznałem te, które z modą są na bakier. Nic nie poradzę, ale kojarzą mi się z dziwnymi połączeniami. Np. dżinsowa mini na kryjące legginsy, sportowe buty do eleganckiej spódnicy, a prawdziwym hitem jest ortalionowa kurtka w połączeniu z oficjalnym strojem. Co nie zmienia faktu, że zazwyczaj są wyjątkowo piękne i żaden ciuch nie jest w stanie ich oszpecić.”

8. Obnażanie się

„Raczej nie są tak zachowawcze, jak kobiety Francji, które słyną z wyszukanego gustu. Ale czy to źle? Ja i moi koledzy na pewno nie narzekamy. Polki widocznie lubią swoje ciała, bo chętnie je odsłaniają. To na nich widuję najkrótsze spódniczki i najgłębsze dekolty. Mają konkurencję ze strony Brytyjek, ale te są jednak mniej odważne. Nie oceniam czy to dobrze, czy źle, ale właśnie z tym mi się kojarzą. Swobodnym eksponowaniem swojej kobiecości.”

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.