Jak zarabia pierwsza dama – pensja dla Agaty Dudy.

      Możliwość komentowania Jak zarabia pierwsza dama – pensja dla Agaty Dudy. została wyłączona

Zerowe wynagrodzenie, brak opieki ZUS i do tego zakaz pracy w swoim zawodzie – tak do tej pory wyglądała sytuacja pierwszych dam w Polsce. PiS dzięki nowej ustawie PiS chciał podarować Agacie Kornhauser-Dudzie comiesięczną pensję. Nowy, drugi już projekt pojawił się w czwartek i… w czwartek został wycofany. Zobacz, ile może mogłaby zarabiać polska prezydentowa i jak sprawa wynagrodzeń dla pierwszych dam wygląda na świecie.

PiS przygotował ustawę, zgodnie z którą pierwsze damy w Polsce miały zacząć dostawać pensje. Wynagrodzenie pierwszej damy miało być uzależnione od wynagrodzenia prezydenta. Zgodnie z projektem ustawy wysokość pensji małżonki prezydenta Polski miała stanowić 55 proc. wysokości wynagrodzenia głowy państwa. W pierwotnym projekcie zakładano, że Agata Kornhauser-Duda mogłaby otrzymywać miesięczną 13 540 zł. W środę PiS wycofał się jednak z tej propozycji.

W czwartek światło dzienne ujrzała nowa wersja podwyżek dla rządzących. Wynagrodzenie dla prezydentowej pozostało, choć nieznacznie je zmniejszono. Według drugiego projektu PiS małżonka prezydenta miałaby otrzymać ok. 13 212 zł. Pieniądze otrzymywać miały też byłe pierwsze damy. Co ciekawe ich wynagrodzenie byłoby wyższe niż tej urzędującej. Anna Komorowska, Jolanta Kwaśniewska i Danuta Wałęsa dostałyby 13 513 zł brutto miesięcznie. Około godz. 13 nowy projekt o wynagrodzeniach najwyższych został jednak wycofany, a jako że był w nim zapis o uposażeniu pierwszych dam, to i ta sprawa umarła.

About Andrzej Wolnomularski

My mkniemy przez żar pustyni jak Beduini Czytam książki od tyłu, by być krok przed wszystkimi!