Plague Inc. – twórcy informują, aby nie czerpać wiedzy o koronawirusie z gry!

      Możliwość komentowania Plague Inc. – twórcy informują, aby nie czerpać wiedzy o koronawirusie z gry! została wyłączona

W ciągu ostatniego tygodnia gra Plague Inc. stała się totalnym bestsellerem i najczęściej ogrywaną grą. Stało się to przez wybuch epidemii w Chinach i Azji. Po tym jak sporo graczy zaczęło ogrywać ten tytuł twórcy poinformowali swoich „podopiecznych”, aby nie czerpali wiedzy na temat wirusa z gry, tylko szukali informacji w wiarygodnych źródłach.

Ndemic Creations, twórca gry Plague Inc. dodał wpis na swoim Twitterze w, którym poinformował o awarii swojej strony spowodowanej zbyt dużą ilością graczy, na którą nie był przygotowany. We wpisie na Twitterze dowiadujemy się także o tym, że w momencie pojawienia się epidemii lub nieznanej wcześniej choroby w grze przybywa sporo graczy chcących dowiedzieć się więcej o danej epidemii lub chorobie.

Zobacz: Dzieci z podejrzeniem zarażenia Koronawirusem w Polsce oraz skąd wziął się wirus? !-NAGRANIE-!

Twórcy gry zostali zaproszeni do wystąpienia w Centrum Kontroli i Zapobiegania Chrobom, po tym jak wcześniej wspomniana organizacja uznałą Plague Inc. za najnowszy i bardzo skuteczny sposób nauczania ludzi na temat rozprzestrzeniania się chorób. Deweloper w swoim oświadczeniu przyznał, że gre tworzyli tak, aby była ona jak najbardziej pouczająca i realistyczna, ale podkreślił też to, że nie jest to model naukowy i nie należy polegać na informacjach o koronawirusie zawartych w grze. Informacji tych należy szukać w oficjalnych źródłach. Z aktualnych danych na dzień 28.01.2020 na świecie wirus zabił ponad 50osób.

plague (1).jpg

Chińskie władze nałożyły kwarantannę na epicentrum epidemii miasto Wuhan. Wielu mieszkańców pozostało w domach i gra w Plague Inc. Poza Chinami zidentyfikowano ponad 40 potwierdzonych przypadków choroby w kilkunastu krajach. Jeżeli zastanawiacie się co robić w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem to zapraszamy na stronę gis.gov.pl do TEGO artykułu.

Zobacz: UWAGA: Tęczowa epidemia rośnie w siłę, zarazy w szkołach. Lekarze rozkładają ręce!

Chińskie władze ogłosiły stan wyjątkowy i nałożyło kwarantannę na epicentrum epidemii, miasto Wuhan. Wielu mieszkańców gra w tym czasie w Plague Inc. Poza chinami potwierdzono 40 przypadków choroby w kilkunastu krajach. Jeżeli zastanawiacie się co zrobić w przypadku podejrzenia zarażenia koronawirusem to sprawdźcie TEN artykuł na stronie gis.gov.pl.

plague-2.jpg

Przy okazji chcielibyśmy wspomnieć, że w Polsce też istnieje zagrożenie zarażenia dwójki dzieci, artykuł o tym możecie znaleźć POD TYM LINKIEM.

wMeritum – Zdrowia!