Podaj dalej! Matki proszą o pomoc w odzyskaniu ich dzieci

Jedna nie widziała swojego synka od 7 miesięcy, druga od 9. Dzieci przetrzymują ojcowie, uniemożliwiając matkom kontakt. Zrozpaczone kobiety proszą o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu.

Historię pani Marty opisywaliśmy w lipcu na łamach „Nowin Jeleniogórskich”. Wówczas prawie udało jej się odzyskać synka Olafa. Odnalazła ojca z dzieckiem u kolegi. Mężczyzna jednak zdołał odjechać i odtąd nie ma z nim kontaktu. – Dzwonił ze dwa razy – mówi kobieta. W sądzie toczy się sprawa o odebranie ojcu praw rodzicielskich. Jej synek 3-letni Olaf Bystrzycki został oficjalnie przez policję uznany jako zaginiony.

Pani Dorota nie widziała swojego dziecka od 9 miesięcy. 2,5 letni Błażej Gutt także figuruje w policyjnej bazie jako zaginiony. Kobieta wygrała już proces o odebranie ojcu praw rodzicielskich, ale wyrok nie jest prawomocny. Najprawdopodobniej druga strona odwołała się.

Kobiety apelują do ludzi, którzy znają miejsce pobytu dzieci, o przekazanie informacji. Działają we trójkę (w analogicznej sytuacji jest jeszcze mama chłopca z Łomży). Podejrzewają, że ojcowie współpracują ze sobą.

– Nie wiem, co się dzieje z moim synkiem, jak się czuje. Myślę o tym cały czas. Wiem na pewno, że za mną tęskni – mówi załamana mama Olafka.

Zobacz koniecznie: Oto twarze gwałcicieli i ich wspólników z…