Po 16 latach w UE, mamy najniższe zarobki, najdroższy ZUS, jesteśmy najbiedniejsi i 4 miliony Polaków wyjechało

      Możliwość komentowania Po 16 latach w UE, mamy najniższe zarobki, najdroższy ZUS, jesteśmy najbiedniejsi i 4 miliony Polaków wyjechało została wyłączona

W polskich telewizjach można usłyszeć kwik zachwytu, jak to Unia Europejska nam „wszystko daje”.

Tymczasem Polska jest od 16 lat w Unii Europejskiej – i co to Polsce dało?

Ano dało, najniższe zarobki, najdroższy ZUS, masową emigrację i prawie najniższe bogactwo na osobę w całej UE.

Realia są przykre, nie tak w 2004 roku Polacy wyobrażali sobie Polskę po 16 latach w Unii.

Po 16 latach członkostwa w UE, z Polski wyemigrowało na stałe około 4 miliony Polaków, Polska powoli wymiera.

Polska płaca minimalna, za którą muszą utrzymać się miliony, jest prawie najniższa w całej Unii Europejskiej, ZUS dla samozatrudnionych, który niszczy Polskie rodziny i ich przedsiębiorczość, jest proporcjonalnie do zarobków najwyższy w całej Europie, na dokładkę posiadamy najmniej majątku na osobę w całej Unii — a poziom wzrostu cen usług i towarów, czyli inflacja też jest prawie najwyższa w całej UE. Mniej w UE płacą tylko w Rumunii i Bułgarii.

Warto zapytać, jeżeli Unia tak się troszczy o Polaków, to czemu nie pomoże nam na serio, jedyne to, co możemy usłyszeć to oskarżenia, jacy to Polacy są niedobrzy.

Za 1 miesiąc ZUS dla samozatrudnionych ma wynieść 1 450 zł — kto to wytrzyma, przecież to 350 EURO na osobę, kto to wytrzyma w kraju, w którym zarabia się 3,5 raza mniej niż w Niemczech. To tak jak Niemcowi nakazać, płacić 1 050 EURO co miesiąc samego ZUS — przecież to niemożliwe.

Przez tak wysoki ZUS Polacy mają blokadę na bogacenie się, to sposób na permanentne wypychanie Polaków na nędznie opłacany etat lub na emigrację.

Źródło: Dobry Ruch