POWAŻNE LUKI W ZABEZPIECZENIACH KART GRAFICZNYCH OD AMD!

W tym wpisie zamieszczam ważną informację dla użytkowników kart graficznych od AMD. Producent wykrył cztery luki w zabezpieczeniach sprzętu, które zostały naprawione w najnowszej aktualizacji… Ale dlaczego wszystko zostało zrobione po cichu?

Poprawki zostały już zawarte w wersji AMD Adrenalin 20.1.1, ale zalecana jest aktualizacja sterowników do wersji 20.1.3. Luki w zabezpieczeniach znajdują się w bibliotece ATIDXX64.dll, co potwierdza raport serwisu Cisco Talos Intelligence. Wszyscy użytkownicy, którzy nie zaktualizują sterowników będą podatni na ataki DDoS oraz RCE (Remote Code Execution).

Zobacz: NETFLIX ZA DARMO! Chcesz obejrzeć filmy i seriale z platformy Netflix za darmo? Sprawdź ten artykuł!

Typy ataków wymienione powyżej można wykonać nawet przez maszyny wirtualne lub zainfekowane strony internetowe wykorzystujące technologię WebGL. Sterowniki do swoich kart możecie zaktualizować poprzez stronę wsparcia technicznego AMD.

Zobacz: Google udostępniło aplikację, która płaci nam za wypełnianie ankiet! Aplikacja jest dostępna w Polsce.

Jedyne pytanie jakie nasuwa się w tej sytuacji, dlaczego AMD nie poinformowało o zaistniałej sytuacji swoich użytkowników? Macie może jakieś własne teorie na ten temat? Jeżeli tak to piszcie w komentarzach 😀

Pozdrawiam, ~Lactriksen