Rząd przyjął projekt ustawy o świadczeniu „Emerytura plus”

Rząd przyjął projekt ustawy o świadczeniu „Emerytura plus”

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o świadczeniu „Emerytura plus” – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki na wspólnej konferencji z minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietą Rafalską.

We wtorek Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o świadczeniu „Emerytura plus”, o czym poinformowali premier Morawiecki wraz z Elżbietą Rafalską na konferencji prasowej w KPRM.

„Z ogromną radością mogę przekazać tę informację, że Rada Ministrów przyjęła projekt dotyczący +Emerytury plus+. Nasi seniorzy, nasi emeryci, nasze mamy, babcie, dziadkowie i ojcowie są powiernikami naszej tradycji, oni przekazali nam całą wiedzę, to jest też ta miłość, którą nas obdarowali” – powiedział premier podczas konferencji.

Dodał, że rząd w ramach programu gospodarczo-społecznego dba o godne zarobki dla polskich rodzin. „Dzisiaj chcemy w ramach możliwości, na które państwo stać, przekazać też emerytom pewne dodatkowe środki – minimalną „Emeryturę plus”, dla każdego w tym samym wymiarze” – podkreślił szef rządu. Wskazał też, że rząd „w programie gospodarczo-społecznym dba o godne zarobki polskich rodzin, polskich pracowników, a z punktu widzenia osób, które już nie pracują, chcemy, żeby to była rok po roku coraz bardziej godna emerytura, uwzględniająca różne aspekty, takie jak np. wzrost cen”.

Morawiecki podkreślił, że „ten rok jest pierwszym od 30 lat, kiedy mamy takie potrójne działanie na rzecz emerytów”. Wskazał, że te działania to: kwotowa waloryzacja emerytur, świadczenie „Emerytura plus” i obniżony PIT. „Cały czas chcemy, żeby los emerytów był poprawiany” – wskazał.

„Kiedy jedni szukają w Polsce dyktatury, my zwiększamy emerytury i będziemy na pewno zwiększać je również w kolejnych latach. Ten program poprawy losu emerytów jest rozpisany na wiele lat” – powiedział Morawiecki.

Więcej na PAP

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: