Skandaliczne zachowanie kuriera. Wyrzucał na chodnik paczki klientów

      Możliwość komentowania Skandaliczne zachowanie kuriera. Wyrzucał na chodnik paczki klientów została wyłączona

Samochód kurierski firmy InPost podjechał pod paczkomat przy Galerii Kazimierz w Krakowie. Pracownik, który miał dostarczyć do niego przesyłki, zamiast przenieść paczki, zaczął wyrzucać je z samochodu prosto na chodnik. Jego zachowanie nagrał jeden ze świadków, a film umieścił w sieci. Firma wydała oświadczenie, w którym przeprasza klientów.

Różnej wielkości paczki – jedna po drugiej – lądowały na twardym podłożu. Pracownik wyrzucał je na dość znaczną odległość. 

„Tak właśnie InPost doręcza paczki do paczkomatów” – napisał na Facebooku pan Robert, który nagrał skandaliczne zachowanie kuriera.

Mogą liczyć na odszkodowania

Film, który został umieszczony w sieci wywołał oburzenie internautów. Część z nich domagała się m.in. wyjaśnień od firmy kurierskiej. InPost swoją odpowiedź umieścił w komentarzu pod postem z nagraniem.

Firma przeprasza w niej za to zdarzenie. Zapewnia też, że wobec kuriera „wyciągnięte zostaną konsekwencje służbowe”, a klienci, których przesyłki zostały uszkodzone mogą liczyć na pomoc w uzyskaniu odszkodowania”.

Polsat News zwrócił się do firmy InPost o komentarz do zachowania kuriera. Firma odpowiedziała m.in., że zatrudnia obecnie 4900 kurierów, którzy przechodzą regularne szkolenia i „zdecydowanie takie zachowanie to wyjątek od reguły”.

„Dzisiaj na porannej odprawie pokazaliśmy ten film wszystkim naszym kurierom i potraktowaliśmy go jako materiał szkoleniowy. Poinformowaliśmy jakie konsekwencje zostały wyciągnięte wobec tego pracownika, który został zwolniony dyscyplinarnie i będzie musiał pokryć wszelkie ewentualne szkody. Dla nas priorytetem jest bezpieczeństwo powierzonych nam przesyłek” – brzmi fragment przesłanego oświadczenia.

InPost podkreśla też, że reklamacje przesyłek, z powodu uszkodzeń z winy przewoźnika stanowią zaledwie „promil czyli 0,0008 proc.” 

Ciekawe co jest przyczyna takiego zachowania… Może odpowiedź znajdziemy w tym artykule: „Tylko zapomnieliście k**wa o jednej małej rzeczy!” Mocny przekaz kuriera do Polaków [WIDEO]

polsatnews.pl, Głos Wojewódzki, wMeritum.com, Polsat News

About Andrzej Wolnomularski

My mkniemy przez żar pustyni jak Beduini Czytam książki od tyłu, by być krok przed wszystkimi!