Skok ze spadochronu. Ile kosztuje taka przygoda?

      Możliwość komentowania Skok ze spadochronu. Ile kosztuje taka przygoda? została wyłączona

Dla amatora skok ze spadochronem zwykle oddawany jest wraz z instruktorem inaczej nazywamy to skokiem w tandemie.

Skok w tandemie jest najłatwiejszy i najbardziej bezpiecznym sposobem, aby poczuć przyjemność swobodnego spadania z otwartym spadochronem. Jak wspominaliśmy wyżej, polega on na przypięciu się do instruktora i skoczeniu razem z nim. Instruktor zadba o nasze bezpieczeństwo.

Przed skokiem zostaniemy na ziemi przygotowanie do skoku, które potrwa 15-30 minut. Wtedy instruktor pomoże nam się ubrać w kombinezon i specjalną uprząż oraz wytłumaczy zasady, jakich należy przestrzegać w czasie lotu i lądowania.

Skoki w tandemie wykonywane są najczęściej z wysokości 3000-4000m, co pozwala swobodnie przemieszczać się w powietrzu przez 35-60 sekund, z prędkością około 200 km/h. Po otwarciu przez instruktora spadochronu zabawa trwa jeszcze kolejnych kilkanaście minut.

Skakać w tandemie może praktycznie każdy, zarówno osoby starsze, dzieci, jak i niepełnosprawni. Jedyne przeciwwskazania to choroby układu krążenia, serca, nadciśnienie, choroby układu oddechowego, nerwowego. Jednak osoby ważące powyżej 120 kg i wzroście niższym niż 140 cm nie mogą skakać.

Skok może zostać zarejestrowany na kamerze video w postaci filmu i zdjęć. Jednak za dodatkowe atrakcje niestety trzeba dopłacić.

Cennik skoków ze spadochronem w tandemie:

Firma wyszukana w internecie oferuje skok w tandemie w cenie ok. 550-600 zł. Za film z takiego skoku należy dopłacić ok. 200 zł, a za film i zdjęcia – ok. 250 zł. Loty w weekend są o ok. 50 zł w niektórych miejscach.

Z kolei inna firma oferuje skok z filmowaniem kamerą cyfrową lub zdjęciami na ziemi i w powietrzu za ok. 750 zł, a za skok bez filmu lub zdjęć ok. 550 zł. Skoki wykonywane są najczęściej z samolotu PZL An- 2,a także L- 410 Turbolet lub An- 28.

About Andrzej Wolnomularski

My mkniemy przez żar pustyni jak Beduini Czytam książki od tyłu, by być krok przed wszystkimi!