Sposób na bezbolesne pozbycie się niewielkich brodawek

Usuwanie brodawek może być naprawdę proste!

Większość ludzi prawdopodobnie kiedyś miała jakąś brodawkę. Są one wywoływane przez wirusa i najczęściej pojawiają się na dłoniach oraz stopach, ale mogą również występować w innych miejscach. Mimo że są niegroźne i większość z nich po pewnym czasie znika, mogą być denerwujące. Większość ludzi usuwa je u lekarza, ale czy wiesz, że można się ich w łatwy sposób pozbyć samemu? Istnieje sztuczka, która może pomóc Ci w mgnieniu oka całkowicie bezboleśnie pozbyć się brodawek.

Nie musisz już udawać się do lekarza, aby usunąć niewielką brodawkę!

Małe brodawki

Brodawki mogą być bardzo denerwujące. Mimo że zazwyczaj są niegroźne i u większości osób znikają w ciągu roku, zdecydowanie mogą przeszkadzać. Mogą być szczególnie bolesne, gdy znajdują się na przykład pod stopami i ciągle się na nie nadeptuje. Ponadto brodawki nie wyglądają zbyt estetycznie, a niektórzy wstydzą się ich, gdy znajdują się one w bardzo widocznym miejscu. Na szczęście istnieje prosta sztuczka, która może pomóc całkowicie bezboleśnie pozbyć się brodawek.

Przejdź do następnej strony, aby przeczytać wszystko na temat tej przydatnej sztuczki!

Uwaga: informacje te nie stanowią alternatywy dla profesjonalnych porad medycznych. W razie wątpliwości skontaktuj się z lekarzem.

Bezbolesne usuwanie

Usunięcie niewielkiej brodawki może być bardzo proste i bezbolesne. Wystarczy do tego nieduży kawałek taśmy izolacyjnej, trochę wody i pumeks. Oto co należy zrobić: weź kawałek taśmy izolacyjnej i naklej go na brodawkę. Upewnij się, że jest porządnie zakryta, z każdej strony powinien znajdować się około 1 cm taśmy. Teraz należy pozostawić taśmę klejącą na sześć dni bez dotykania jej. Po tym dniu możesz ją usunąć. Weź miskę z ciepłą wodą i mocz w niej brodawkę przez około 5 minut. Następnie weź pumeks i użyj go do wyszorowania brodawki. Ponieważ skóra nasiąkła już wodą, można z łatwością zmyć brodawkę, nie uszkadzając jej. Bardzo prosta sztuczka!

Źródło: Libelle TV | Zdjęcie: Wikimedia Commons, autor: Steven Fruitsmaak