Sześć produktów, które przyspieszają opalanie

6 produktów i nie są to marchewki

Pomyśl o produktach, które przyspieszają opalanie. Z pewnością marchewki to pierwsza rzecz, jaka przyszła mi do głowy, prawda?

Cóż, jeśli uważasz, że tylko marchewki pomagają utrzymać złotą skórę latem, to się mylisz. Odkryj inne produkty, które pomogą ci opalać się w zdrowszy i szybszy sposób oraz ciesz się bardziej urozmaiconą i smaczną dietą!

Pokarmy bogate w witaminę C

Czerwone owoce, owoce cytrusowe, kiwi, ananas, melon … co mają ze sobą wspólnego? Jego wysoka zawartość witaminy C.

Jeśli chcesz uzyskać szybką i piękną opaleniznę, pamiętaj o codziennej dawce witaminy C. Jest też mnóstwo kremów i toników z witaminy C, które są bardzo dobre dla twojej skóry.

Witamina C redukuje zmarszczki, zwalcza wolne rodniki i sprawia, że ​​nasza opalenizna pozostaje jasna i piękna.

El gazpacho

Zobacz [PRZEPIS] na GAZPACHO TRADYCYJNE

Kiedy chcemy się opalać, zawsze myślimy o karotenach. Pomagają nam one naturalnie aktywować produkcję melaniny w naszej skórze.

Marchew zawiera dużo karotenów. Ale gazpacho ma znacznie więcej! Jego głównym składnikiem jest pomidor, ale jeśli zrobisz go również z czerwonej papryki, dostaniesz dodatkową dawkę karotenów i pokażesz złotą skórkę w połowie czasu.

Oliwa z oliwek

Prawdziwa śródziemnomorska dieta nie jest możliwa bez oliwy z oliwek. To płynne złoto jest kamieniem węgielnym tego rodzaju żywności, uważanej za najzdrowszą na świecie. Jego zalety są niezliczone.

A wśród nich wysoka zawartość witaminy E sprawia, że ​​jest to jedna z najlepszych potraw wzmacniających, przyspieszających i przedłużających opaleniznę. Ponadto oliwa z oliwek pomaga zachować elastyczność i nawilżenie skóry oraz chroni przed przedwczesnym starzeniem się.

Tylko nie myśl o wąchaniu się w oliwie z oliwek do opalania, bo inaczej się poparzysz!

Reklamy

Rośliny strączkowe

Czy rośliny strączkowe pomagają nam się opalać? Mogę za tobą tęsknić. Ale robią. Wszystko wynika z zawartych w nich polifenoli. Soczewica, fasola, groszek lub soja zawierają flawonoidy, które pomagają nam chronić naszą skórę przed wolnymi rodnikami i uzyskać ładniejszy i zdrowszy złoty odcień.

W innych produktach spożywczych znajdziesz także różne rodzaje polifenoli: orzechy, papryka, produkty pełnoziarniste…

Papaja to pyszny letni owoc. Ma dużo błonnika i mało kalorii, co sprawia, że ​​jest to idealne jedzenie, aby schudnąć latem.

Ale zawiera również beta karoten, witaminę A, likopen i witaminę C. Dlatego jest jednym z pokarmów, które skuteczniej przyspieszają opalanie.

Owoce morza

Musimy uważać, aby nie jeść za dużo owoców morza. Ze względu na wysoką zawartość soli może być niebezpieczny dla osób z wysokim ciśnieniem krwi lub nadmiarem kwasu moczowego.

Jednak owoce morza są również bogate w miedź, a miedź pomaga nam przyswajać witaminę C, zmniejsza zmarszczki skóry spowodowane słońcem, a także plamy.

Dodaj krewetki, krewetki i inne owoce morza do letnich sałatek, a Twoja skóra będzie Ci wdzięczna.