Tak się dzieje, jeśli codziennie jesz miód i cynamon

Miód i cynamon to dwa składniki, które świetnie razem smakują i naprawdę mogą dodać do niesamowitych potraw. Pomyśl o granoli, wilgotnym chlebie przyprawionym, a nawet o porannym toście wraz z filiżanką jabłecznika. Myśl o tych rzeczach tylko ogrzewa duszę.

Miód i cynamon to dwa składniki, które świetnie razem smakują i naprawdę mogą dodać do niesamowitych potraw. Pomyśl o granoli, wilgotnym chlebie przyprawionym, a nawet o porannym toście wraz z filiżanką jabłecznika. Myśl o tych rzeczach tylko ogrzewa duszę.

Co jeśli powiemy Ci, że miód i cynamon są nie tylko pyszne razem, ale że połączenie zapewnia także niesamowite korzyści zdrowotne?

To prawda Przez tysiące lat ludzie używali tych dwóch składników do leczenia różnych chorób. W rzeczywistości tradycyjne praktyki medycyny chińskiej stosowały cynamon jako sposób korygowania nierównowagi temperatury spowodowanej chorobami lub infekcjami. Miód był postrzegany w moim TCM jako sposób na rozproszenie patogennego ciepła, eliminację toksyn, łagodzenie bólu i zwalczanie odwodnienia.

Aby lepiej zrozumieć, co sprawia, że ​​te dwa są tak wyjątkowe, omówmy je osobno.

Jak to się robi:

Miód to nie tylko to, co kupujemy w pojemniku w kształcie niedźwiedzia lub ula. W rzeczywistości pochodzi z niesamowitego procesu, który nadaje mu właściwości lecznicze.

Robotnice zbierają nektar z najzdrowszych kwiatów, a następnie napełniają worek żołądkiem tym nektarem i przynoszą go z powrotem do ula. W ulu inna pszczoła robotnicza spożywa ten nektar, a enzymy w jego ciele rozkładają cukry. Strawiony nektar jest umieszczany w segmentach o strukturze plastra miodu. Strawiony nektar staje się pysznym i lepkim miodem, który kochamy po tym, jak pszczoły zbierają się i machają skrzydłami, odparowując całą wodę.

Skład i korzyści zdrowotne:

  1. Proste węglowodany dla szybkiej energii

Podczas gdy ogólnie chcesz otrzymywać węglowodany w postaci złożonych węglowodanów dla utrzymania energii, są chwile, kiedy proste węglowodany, szczególnie zdrowe, takie jak te w miodzie, są ważne. Na przykład, gdy potrzebujesz szybkiej serii do wyścigu, który prowadzisz lub jeśli masz mało energii w pracy i potrzebujesz pick-upa, który nie ma postaci batonika z napojami energetycznymi.

Miód oferuje proste węglowodany w postaci naturalnych cukrów pochodzących z roślin, które są szybko przyswajalne, zapewniając gotową do użycia energię, gdy jej potrzebujesz.

  1. Związki roślinne pełne przeciwutleniaczy

Ponieważ pszczoły otrzymują nektar z roślin, naturalnie wiele przeciwutleniaczy znajdujących się w tych roślinach przenika do nektaru, a ostatecznie do miodu. Przeciwutleniacze są kluczem do uwolnienia organizmu z wolnych rodników, które uszkadzają komórki i mogą powodować choroby w całym ciele, w tym raka.

Badania wykazały, że przeciwutleniacze są również powiązane ze zmniejszeniem ryzyka zawałów serca, udarów mózgu i niektórych rodzajów raka, a także zdrowia oczu. A jeśli chcesz, aby twój miód zawierał więcej przeciwutleniaczy, a tym samym więcej zdolności do walki z chorobami, naukowcy twierdzą, że im ciemniejszy, tym lepiej.

  1. Właściwości przeciwdrobnoustrojowe i przeciwzapalne, aby złagodzić kaszel

Miód od dawna jest stosowany jako lek na kaszel i dlatego jest głównym składnikiem wielu kropli na kaszel. Lekarze (i twoja babcia) mogą nawet przepisać miód zmieszany z gorącym sokiem z cytryny w przypadku bólu gardła lub kaszlu.

Okazuje się, że miód może być jedynym niezbędnym składnikiem ze względu na swoje właściwości przeciwdrobnoustrojowe i przeciwzapalne. W rzeczywistości badanie opublikowane w Journal of Family Practice wykazało, że miód gryczany zmniejszał nasilenie kaszlu i snu u dzieci, a w konsekwencji u ich rodziców.

Cynamon – korzyści zdrowotne

Cynamon to przyprawa, która pochodzi z wewnętrznej kory kilku gatunków drzew z rodzaju Cinnamomum i służy do sezonowania wszystkiego, od ciastek, ciast, a nawet sosu spaghetti. A kto może zapomnieć bułki cynamonowe?

Ta popularna przyprawa ma wiele zalet, w tym:

  1. Polifenole w celu utrzymania stabilnego poziomu cukru i energii we krwi

Chociaż cynamon może nie dać ci energii, którą daje miód, jego przeciwutleniające polifenole mogą pomóc ustabilizować poziom energii, ale także zapobiegają wstrząsowi cukru, który występuje po spożyciu słodkich produktów – tak, nawet miód .

A ze względu na jego zdolność do stabilizacji cukru we krwi sprawia, że ​​cynamon jest dobrą opcją dla osób z cukrzycą typu 2. W rzeczywistości, meta-analiza kilku badań na ten temat wykazała, że ​​spożycie cynamonu zmniejsza glikemii na czczo.

  1. Przeciwutleniacze do zapobiegania chorobom

Podobnie jak miód, cynamon ma tak ważne przeciwutleniacze, które uwalniają organizm z wolnych rodników. Cynamon ma w szczególności polifenole i to właśnie te silne przeciwutleniacze wyróżniały się ponad 26 przyprawami w badaniu przeprowadzonym na Uniwersytecie w Hongkongu. W badaniu cynamon przewyższa nawet „pożywienie”, takie jak czosnek i oregano.

  1. Właściwości przeciwzapalne, które również pomagają w zapobieganiu chorobom

Zapalenie było wielokrotnie powiązane z przyczyną, a nawet z trwałością wielu chorób, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, astma, gruźlica, zapalenie przyzębia, wrzodziejące zapalenie jelita grubego oraz choroba Crohna i zapalenie zatok. Odkryto, że cynamon ma właściwości przeciwzapalne, które pomagają zapobiegać takim chorobom.

  1. Aldehyd cynamonowy pomaga zwalczać infekcje bakteryjne i grzybicze

«Łyżka cynamonu pomaga zmniejszyć liczbę infekcji» – śpiewana z twoją ulubioną piosenką Mary Poppins. Chociaż może to nie być do końca prawdą, ani nie jest zalecane (o czym świadczy niedawne wyzwanie dotyczące cynamonu), aldehyd cynamonowy, jeden z głównych aktywnych składników cynamonu, może pomóc w zwalczaniu różnych rodzajów infekcji.

Wykazano, że olej cynamonowy pozytywnie leczy infekcje dróg oddechowych wywołane przez grzyby, a także może spowalniać lub całkowicie hamować rozwój niektórych bakterii, takich jak Listeria i Salmonella.

Razem miód i cynamon są nie do powstrzymania.

Teraz, gdy znasz już niesamowite właściwości i zdolności miodu i cynamonu oddzielnie, mieszanie ich – nawet codziennie – może bardzo dobrze prowadzić do wielkich rzeczy. Będziesz energiczną osobą (o dobrym guście), która wkracza do zdrowego życia.