Branża gier komputerowych rozwija się w zatrważającym tempie. Zawodowi gracze zarabiają olbrzymie pieniądze uczestnicząc w turniejach ale możliwości pozwalających zarabiać w zamiłowaniu do gier jest o wiele więcej.

Pani Ewa – mama Michała może być dumna z syna, który zdecydował poświęcić swoje konto w grze aby pomóc rodzicom w trudnej sytuacji finansowej. Łukasz najbardziej uwielbia grać w Metin2. Jest to gra MMORPG, w której gracze poświęcają setki godzin aby rozwijać swoją postać i rywalizować z innymi w grze..

Niedawno pojawił się prywatny serwer wyżej wymienionej gry – Gromo.pl, na którym 15-nastolatek rozpoczął przygodę w grudniu. W lutym za pośrednictwem serwisu allegro sprzedał swoje konto za kwotę 3500 zł. Co prawda regulamin gry Gromo.pl zabrania sprzedaży jednak Łukasz w opisie aukcji zaznaczył, że sprzedaje swój czas poświęcony rozwój postaci.

Syn podsłuchał jak z niepełnosprawnym mężem rozmawiałam o naszych kłopotach finansowych, które od 4 lat obciążają nasz budżet domowy przez spłatę kredytu hipotecznego.

opowiada Pani Ewa w rozmowie z redakcją wMeritum

Syn wtrącił się w moją rozmowę z mężem twierdząc, że wie jak podreperować budżet rodzinny mówiąc. „Mogę sprzedać moje konto na Gromo”. Na początku nie chcieliśmy go w ogóle słuchać ale Łukasz nie dał za wygraną i pokazał nam aukcje dodane przez innych graczy, którzy prowadzą sprzedażą dóbr z wirtualnego świata Gromo.pl

dodała mama Łukasza

Faktycznie, syn miał racje. Okazało się, że nawet istnieją legalnie działające firmy zajmujące się sprzedażą wirtualnej waluty w grze oraz skupem i sprzedażom kont. Zdecydowaliśmy się posłuchać Łukasza, który oszacował wartość swojego konta na kwotę 4700 zł

dodaje mama piętnastolatka

Ostatecznie konto zostało sprzedane za kwotę 3,5 tyś zł po negocjacjach z kontrahentem na którego nie musieli długo czekać

Postanowiliśmy sprawdzić czy w internecie znajdziemy podobne oferty sprzedaży dóbr z gry Gromo.pl. Znaleźliśmy ich mnóstwo. Oto kilka przykładowych aukcji:

Jak widać, zainteresowanie zakupem wirtualnych przedmiotów jest zdumiewające. Na rynku znajdziemy również oferty od firm, które prowadzą automatyczną sprzedaż wirtualnej waluty i kont w takich grach jak ta.

Takich ogłoszeń możemy znaleźć więcej np. na Forum takie jak to, ktore powstało między innymi po to by gracze mogli handlować przedmiotami wirtualnymi z tego typu gier.

Zapewne jest Pani dumna z syna. Czy Łukaszowi było smutno gdy musiał przekazać konto kontrahentowi gdy ten dokonał zakupu?

Tak! jesteśmy dumni z naszego syna. Nie zastanawialiśmy się nawet czy Łukaszowi nie będzie szkoda rozstawać się z jego kontem i postacią – w końcu poświęcił setki godzin na grę. Niestety nie mieliśmy lepszej opcji na to by podreperować budżet naszej rodziny bez zapożyczania się u znajomych, którzy i tak nam dużo pomogli. Sprzedaży konta w grze okazał się dla nas zbawieniem bo mogliśmy nadgonić spłatę kredytu.

powiedziała Pani Ewa w dalszej rozmowie z wMeritum

Łukasz założył nowe konto i ponownie rozpoczął przygodę na Gromo. Tym razem zagrał inną postacią, którą również zamierza sprzedać a część pieniędzy zainwestuje w nowy komputer, który ma umożliwić mu rozpoczęcie kariery jako twórca filmów z gier komputerowych. Rodzice nastolatka obdarzyli go zaufaniem i będą go wspierać w realizacji marzeń.

Apel do rodziców: Nie lekceważ marzeń swoich dzieci i wspieraj je w realizacji jego planów. Rodzice bardzo często nie mają zielonego pojęcia o możliwościach jakie daje nam internet w 2020 roku. Rodzice często mają sceptyczne podejście do technologii i nie dają im szansy realizować się w dziedzinach które je fascynują. W XXI co raz więcej osób zarabia dzięki swojej pasji i nie są to małe pieniądze. Przekaż informacje znajomym. Warto nawet gdy zdołamy ocalić marzenia chodź jednej osoby dzięki informacją zawartym w tym artykule.