Na pewno zauważyliście, że niektóre duże profile mają obok swojej nazwy niebieską odznakę z białym ptaszkiem. Jest to sygnał, że dane konto zostało przez Instagram zweryfikowane. Co to właściwie oznacza? Co daje nam weryfikacja? Jak możemy zweryfikować swoje konto? Co zrobić, kiedy weryfikacja nie uda się? Tutaj znajdziecie odpowiedzi na te pytania.

Wszyscy dobrze wiemy, że Instagram jest dla wielu osób, marek, czy biznesów jednym z podstawowych kanałów komunikacji. Ogromne brandy korzystają z tego narzędzia, żeby łączyć się ze swoimi klientami: anonsować swoje oferty, wyświetlać reklamy, czy prowadzić inne działania marketingowe. Kiedy w grę wchodzą duże pieniądze, to rodzi się też pytanie o bezpieczeństwo. W internetowym świecie bardzo łatwo podszyć się pod kogoś lub sprawić, żeby nieuczciwy biznes wyglądał bardzo wiarygodnie. Z tego powodu twórcy Instagramu zdecydowali się wprowadzić opcję weryfikacji konta.

Kto może się zweryfikować?

Weryfikacja powstała przede wszystkim po to, żeby bronić marki przed podszywaniem się pod nie. Odzwierciedlają to wymagania, które ubiegający o nią profil musi spełniać, żeby została przyznana mu niebieska odznaka. Oficjalnie Instagram informuje nas:

Konto musi być zgodne z Regulaminem i Zasadami społeczności, jak również:

Autentyczne: Konto musi reprezentować rzeczywistą osobę albo zarejestrowaną firmę lub organizację.

Unikatowe: Konto musi być jedynym należącym do firmy lub osoby, którą reprezentuje. Można zweryfikować tylko jedno konto na osobę lub firmę, z możliwymi wyjątkami dla kont w różnych językach. Nie weryfikujemy kont reprezentujących powszechne zainteresowania (na przykład: @slodkieszczeniaczki).

Kompletne: Konto musi być publiczne i zawierać biogram, zdjęcie profilowe i co najmniej jeden post. Profil nie może zawierać linków typu „dodaj mnie” do innych mediów społecznościowych.

Znaczące: Konto musi reprezentować znaną, często wyszukiwaną osobę, markę lub podmiot. Sprawdzamy konta pojawiające się w różnych kanałach wiadomości. Nie bierzemy przy tym pod uwagę materiałów płatnych i o charakterze promocyjnym.

Mogłoby wydawać się, że Instagram stawia głównie na “dużych graczy” – chociażby dlatego, że sugeruje, że konto, które nadaje się do weryfikacji, powinno pojawiać się w mediach (“Sprawdzamy konta pojawiające się w różnych kanałach wiadomości“). Sytuacja jest jednak ciut bardziej zawiła.

Więcej u źródła: https://jbanaszewska.com/weryfikacja-konta-na-instagramie/