Źle zważyła pierogi. Policja zakuła kobietę w kajdanki i przesłuchiwała przez 4 godziny

Polakom dość często zdarza się źle zważyć nie tylko pierogi ale i inne produkty "luz". Trzeba mieć na nich oko - powiedział kierownik sklepu.

W ubiegłym roku pani Aleksandra, która w supermarkecie korzystała z samoobsługowej wagi, nie doważyła towaru na kwotę 1,14 zł. Poniosła za to surowe konsekwencje. Za próbę oszustwa klientka sklepu została zatrzymana przez policję.

Kobieta włożyła pierogi do plastikowej torebki, zważyła i podeszła do kasy, aby zapłacić za zakupy. Po dokonaniu transakcji zatrzymała ją ochrona, która stwierdziła, że klientka oszukała sklep. Skonsternowana kobieta od razu zapłaciła brakującą sumę, ale to nie załatwiło sprawy. W sklepie pojawiła się policja, która natychmiast przystąpiła do akcji. Kobieta została wyprowadzona ze sklepu i wsadzona do radiowozu. Jedyne co udało jej się osiągnąć, to uniknięcie skucia w kajdanki w sklepie. Policjanci zrobili to dopiero w radiowozie.

Po przewiezieniu na komisariat była przesłuchiwana przez 4 godziny. Jak donosi TVP kobieta nie przyznała się do winy, bo musiałaby wtedy zapłacić karę 1200 złotych grzywny i jeszcze otrzymałaby zaocznie wyrok sądu za oszustwo. Z kolei w oświadczeniu policyjnym napisano: „Aby zaistniało przestępstwo oszustwa sprawca musi działać w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, której dolna granica nie została określona przez ustawodawcę, jak chociażby w przypadku kradzieży mienia.(…) Kajdanki używane są w celu zapewnienia bezpieczeństwa doprowadzenia, a także m.in. udaremnienia ucieczki osoby zatrzymanej”.

Ponadto z relacji kobiety wynika, że w trakcie przesłuchania nie mogła zadzwonić do rodziny. Z kolei policja twierdzi, że kobieta nie żądała powiadomienia nikogo o swoim zatrzymaniu, ani kontaktu z adwokatem. Sprawa ma trafić do sądu.